Zdobienie paznokci

zdobienie paznokci

Depilacja laserowa jest teraz chwalonym zabiegiem medycyny estetycznej. Korzystają z niego masowo kobiety przy tym również i mężczyźni. Wbrew tego że samodzielnie zabieg wolno wliczyć jako terapia nadmiernego owłosienia to jest on szczególnie szeroko dostosowany jako postępowanie do posiadania cudownie gładkiej skóry. Z tej przyczyny należałoby zapoznać się z niektórymi faktami i mitami dotyczącymi depilacji laserowej.
Jest to zapewne najbardziej sporny temat laserowego usuwania owłosienia. Dlatego że: wszyscy zachwala swoje lasery jako w największym stopniu stabilne. Oglądając internet lub patrząc na bilbordy widzimy mnóstwo haseł o skuteczności i trwałości depilacji oferowanych w danym zakładzie. Zapewne dostrzeżemy że nader często słychać dwie określenia Vectus i Light Scheer oraz cała paleta innych mniej znanych marek. Niestety ciężko to pisać bo z rzadka coś takiego się zdarza ale dziś w Polsce (oraz na świecie) tylko te dwie technologie gwarantują pełną skuteczność depilacji laserowej. Altarnatywne lasery istotnie też mogą efektywnie depilować i przynosić oczekiwane usunięcie zbędnego owłosienia choć ich skuteczność nie jest udukomentowana tak licznymi badaniami i dowodami jak prezentowanej dwójki. Dlaczego taka jest ich wyższość? Te dwa urządzenia były pierwsze w swojej kategorii. Light Scheer był pierwszym w świecie medycyny estetycznej laserem diodowym do depilacji, następne lasery diodowe to ledwo próby zaprojektwania czegoś pokrewnego. Warto nadmienić że diodę do depilacji opracowała i opatentowała firma Palomar, który patent został odkupiony przez firmę Lumenis, projektanta Light Scheer. A wypada o ty odnotować bowiem laser Vectus jest już bezpośrednim dziełem firmy Palomar który jest ulepszoną wersją wcześniej wspomnianego lasera. Laser do depilacji Vectus jest obecnie uznawany za najbardziej skuteczny i stosowany w wielu renomowanych salonach i klinikach na całym świecie.


Trwałość tz. osiągane następstwa w trakcie są bezpośrednio następstwem skuteczności serii zabiegów. Ale zwróćmy uwagę na sprawę że w krótkim cyklu czyli miesiąca czy dwóch wynik depilacji laserem lub technologią IPL będą takie same, w obu przypadkach włosy wypadną. Niemniej jednak po dobrym laserze nie odrosną, a po IPL tak. Depilacja laserem polega na uszkadzaniu mieszków włosów z których od razu nic nie odrośnie, jednak nasze ciała poddają się stałej przebudowie, każda komorka w skórze zostaje zastąpiona z precyzyjną czestotliwością, stąd choć się piszę że jest to trwały zabieg to niemniej jednak jest to limitowany w czasie. W okresie ok. 2 lat po wykonaniu skutecznej serii zabiegów depilacji przychodzi samoczynny odrost indywidualnych włosów. Systemetycznie trzeba wykonywać serie zabiegów przypominających aby zatrzymywać stały rezultat epilacji.


Choć różne osoby w inny rodzaj odczuwają ból i posiadają odmienne progi wrażliwości to faktem jest że depilacja jest bolesny, natomiast skóra w niektórych obszarach jest bardziej cieńsza a w niektórych bardziej odporna na ból. Przygotowując się do zabiegu depilacji laserowej należałoby się przystosować na ten fakt, niemniej nie można popadać w skrajność – to nie jest ból jaki wywoła to że wyjdziemy z gabinetu. Duża cześć pacjentów zaciśnie zęby i nie pokaże symptomów bólu, niektórzy dość będą cierpieć. Ale zapewne dodatkowo słyszeliśmy lub czytaliśmy w ulotkach o bezbolesnej depilacji laserowej. Szkoda ale są to sztuczki reklamowe lub co gorsza oszukane lasery. Aktualnie znakomitym laserem do depilacji jest Vectus Amerykańskiej firmy Palomar i jednakże że zabiegi nim reklamowane są określane czasem jako bezbolesne ze względu na fakt że ma 3 stopiony poziom chłodzenia to uwierzcie jest to jednak głęboki ból. W przypadku gdy nie mamy żadnych oznak w okresie czasu sesji to wypada się rozważyć czy laser jest sprawne, względnie czy nie jest stosowana zbytnio mała moc zabiegu. Uwzględnijmy jak słychać to że rozpoczynające zabiegi będą szczególnie bolesne a każde inne co raz to słabiej, a przy ostatnim możemy czuć już natomiast lekkie ciepło. Przyczyna jest jasny, na początku cebólek włosów posiadamy najwięcej, w cyklu serii zabiegowej zaczyna ich znikać więc energia lasera zostaje rozproszona.


Pewność zabiegu to istotny aspekt w medycynie estetycznej i kosmetologii. Lasery kojarzą się wszystkim z cienką pasmem świtła która potrafi wszystko rozciąć. Na dodatek lasery stosowane w medycynie błędnie wykorzystywane są w stanie spowodować multum nieszczęść. Wpływ mają tutaj dwa elementy: operator i urządzenie. Osoba obsługująca dane urzadzenie medyczne musi dysponować wiedzę i doświadczenie, jednakowo urządzenie musi być bezpieczne i odpowiednio skonstruowane. Niebezpieczeństwo depilacji laserowej polega zwłaszcza z tym że jesteśmy w stanie wykorzystać za dużą dawkę mocy która sparzy obszar zabiegowy. Odpowiedni laser do depilacji potrafi jednym błyskiem spalić kartkę papieru z czarnym tuszem, toteż może przy tym sprawić wielką uszczerbek na skórze pacjenta. Pojawia się tutaj pytanie żeby w takim wypadku nie ustawiać znacznej energii w czasie zabiegu żeby był on bezpieczny. Lecz z drugiej strony mniejsza moc to słabsza skuteczność. Tutaj dochodzimy do sedna że zabiegi wskazane jest robić dużą mocą ale jednoczesnie taką by nie sprawić strat skórze. Nie jest to proste i wyłącznie lasery pewnych producentów potrafią do perfekcji dozować energię. W szczególności tutaj wygodny jest czujnik który można przyłożyć do ciała i rozpoznać niezbędną moc do przeprowadzenia skutecznego zabiegu depilacji laserowej. Taki czujnik nazywa się Skintel i występuje jedynie laser Vectus. Jak widać tylko najlepsi producenci podchodzą do problemu bezpieczeństwa w dobry sposób.

Laserowe usuwanie owłosienia to wydatek warty swojej ceny. Ceny są różne w zależności od rozmiaru partii ciała którą zamierzamy poddać depilacji laserowej. Koszt wynika z tego że ceny laserów są bardzo ogromne i dla popularnych producentów wynoszą 200-400 tyś. zł, co przedstawia się w cenie zabiegu. Jednakże nie można patrzeć jednak na cenę, bo wygoda którą można uzyskać mając cały czas gładkie ciało nie można ocenić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *