Zdobienie paznokci

Depilacja laserowa jest teraz chwalonym zabiegiem medycyny estetycznej. Korzystają z niego masowo kobiety przy tym również i mężczyźni. Wbrew tego że samodzielnie zabieg wolno wliczyć jako terapia nadmiernego owłosienia to jest on szczególnie szeroko dostosowany jako postępowanie do posiadania cudownie gładkiej skóry. Z tej przyczyny należałoby zapoznać się z niektórymi faktami i mitami dotyczącymi depilacji laserowej.
Jest to zapewne najbardziej sporny temat laserowego usuwania owłosienia. Dlatego że: wszyscy zachwala swoje lasery jako w największym stopniu stabilne. Oglądając internet lub patrząc na bilbordy widzimy mnóstwo haseł o skuteczności i trwałości depilacji oferowanych w danym zakładzie. Zapewne dostrzeżemy że nader często słychać dwie określenia Vectus i Light Scheer oraz cała paleta innych mniej znanych marek. Niestety ciężko to pisać bo z rzadka coś takiego się zdarza ale dziś w Polsce (oraz na świecie) tylko te dwie technologie gwarantują pełną skuteczność depilacji laserowej. Altarnatywne lasery istotnie też mogą efektywnie depilować i przynosić oczekiwane usunięcie zbędnego owłosienia choć ich skuteczność nie jest udukomentowana tak licznymi badaniami i dowodami jak prezentowanej dwójki. Dlaczego taka jest ich wyższość? Te dwa urządzenia były pierwsze w swojej kategorii. Light Scheer był pierwszym w świecie medycyny estetycznej laserem diodowym do depilacji, następne lasery diodowe to ledwo próby zaprojektwania czegoś pokrewnego. Warto nadmienić że diodę do depilacji opracowała i opatentowała firma Palomar, który patent został odkupiony przez firmę Lumenis, projektanta Light Scheer. A wypada o ty odnotować bowiem laser Vectus jest już bezpośrednim dziełem firmy Palomar który jest ulepszoną wersją wcześniej wspomnianego lasera. Laser do depilacji Vectus jest obecnie uznawany za najbardziej skuteczny i stosowany w wielu renomowanych salonach i klinikach na całym świecie.


Trwałość tz. osiągane następstwa w trakcie są bezpośrednio następstwem skuteczności serii zabiegów. Ale zwróćmy uwagę na sprawę że w krótkim cyklu czyli miesiąca czy dwóch wynik depilacji laserem lub technologią IPL będą takie same, w obu przypadkach włosy wypadną. Niemniej jednak po dobrym laserze nie odrosną, a po IPL tak. Depilacja laserem polega na uszkadzaniu mieszków włosów z których od razu nic nie odrośnie, jednak nasze ciała poddają się stałej przebudowie, każda komorka w skórze zostaje zastąpiona z precyzyjną czestotliwością, stąd choć się piszę że jest to trwały zabieg to niemniej jednak jest to limitowany w czasie. W okresie ok. 2 lat po wykonaniu skutecznej serii zabiegów depilacji przychodzi samoczynny odrost indywidualnych włosów. Systemetycznie trzeba wykonywać serie zabiegów przypominających aby zatrzymywać stały rezultat epilacji.


Choć różne osoby w inny rodzaj odczuwają ból i posiadają odmienne progi wrażliwości to faktem jest że depilacja jest bolesny, natomiast skóra w niektórych obszarach jest bardziej cieńsza a w niektórych bardziej odporna na ból. Przygotowując się do zabiegu depilacji laserowej należałoby się przystosować na ten fakt, niemniej nie można popadać w skrajność – to nie jest ból jaki wywoła to że wyjdziemy z gabinetu. Duża cześć pacjentów zaciśnie zęby i nie pokaże symptomów bólu, niektórzy dość będą cierpieć. Ale zapewne dodatkowo słyszeliśmy lub czytaliśmy w ulotkach o bezbolesnej depilacji laserowej. Szkoda ale są to sztuczki reklamowe lub co gorsza oszukane lasery. Aktualnie znakomitym laserem do depilacji jest Vectus Amerykańskiej firmy Palomar i jednakże że zabiegi nim reklamowane są określane czasem jako bezbolesne ze względu na fakt że ma 3 stopiony poziom chłodzenia to uwierzcie jest to jednak głęboki ból. W przypadku gdy nie mamy żadnych oznak w okresie czasu sesji to wypada się rozważyć czy laser jest sprawne, względnie czy nie jest stosowana zbytnio mała moc zabiegu. Uwzględnijmy jak słychać to że rozpoczynające zabiegi będą szczególnie bolesne a każde inne co raz to słabiej, a przy ostatnim możemy czuć już natomiast lekkie ciepło. Przyczyna jest jasny, na początku cebólek włosów posiadamy najwięcej, w cyklu serii zabiegowej zaczyna ich znikać więc energia lasera zostaje rozproszona.


Pewność zabiegu to istotny aspekt w medycynie estetycznej i kosmetologii. Lasery kojarzą się wszystkim z cienką pasmem świtła która potrafi wszystko rozciąć. Na dodatek lasery stosowane w medycynie błędnie wykorzystywane są w stanie spowodować multum nieszczęść. Wpływ mają tutaj dwa elementy: operator i urządzenie. Osoba obsługująca dane urzadzenie medyczne musi dysponować wiedzę i doświadczenie, jednakowo urządzenie musi być bezpieczne i odpowiednio skonstruowane. Niebezpieczeństwo depilacji laserowej polega zwłaszcza z tym że jesteśmy w stanie wykorzystać za dużą dawkę mocy która sparzy obszar zabiegowy. Odpowiedni laser do depilacji potrafi jednym błyskiem spalić kartkę papieru z czarnym tuszem, toteż może przy tym sprawić wielką uszczerbek na skórze pacjenta. Pojawia się tutaj pytanie żeby w takim wypadku nie ustawiać znacznej energii w czasie zabiegu żeby był on bezpieczny. Lecz z drugiej strony mniejsza moc to słabsza skuteczność. Tutaj dochodzimy do sedna że zabiegi wskazane jest robić dużą mocą ale jednoczesnie taką by nie sprawić strat skórze. Nie jest to proste i wyłącznie lasery pewnych producentów potrafią do perfekcji dozować energię. W szczególności tutaj wygodny jest czujnik który można przyłożyć do ciała i rozpoznać niezbędną moc do przeprowadzenia skutecznego zabiegu depilacji laserowej. Taki czujnik nazywa się Skintel i występuje jedynie laser Vectus. Jak widać tylko najlepsi producenci podchodzą do problemu bezpieczeństwa w dobry sposób.

Laserowe usuwanie owłosienia to wydatek warty swojej ceny. Ceny są różne w zależności od rozmiaru partii ciała którą zamierzamy poddać depilacji laserowej. Koszt wynika z tego że ceny laserów są bardzo ogromne i dla popularnych producentów wynoszą 200-400 tyś. zł, co przedstawia się w cenie zabiegu. Jednakże nie można patrzeć jednak na cenę, bo wygoda którą można uzyskać mając cały czas gładkie ciało nie można ocenić.