Stylizacja paznokci

paznokcie stylizacje

Version:1.0 StartHTML:0000000157 EndHTML:0000002798 StartFragment:0000000490 EndFragment:0000002779

Depilacja laserowa jest teraz chwalonym zabiegiem medycyny estetycznej. Korzystają z niego tłumnie kobiety oprócz tego również i mężczyźni. Mimo tego że sam zabieg można zaszufladkować jako leczenie nadmiernego owłosienia to jest on bardzo szeroko pomocny jako forma do zdobycia pięknej gładkiej skóry. Dlatego trzeba zapoznać się z niektórymi faktami i mitami dotyczącymi depilacji laserowej.
Jest to niechybnie najbardziej nierozstrzygnięty temat depilacji przy użyciu lasera. Dlatego że: wszyscy reklamuje swoje urządzenia jako bardzo trwałe. Badając internet lub słuchając radia napotykamy bogactwo haseł o skuteczności i trwałości depilacji oferowanych w danym salonie. Prawdopodobnie zaobserwujemy że bardzo często przewijają się dwie sformuowania Vectus i Light Scheer oraz cała cała seria najróżniejszych mniej chwytliwych marek. Niestety ciężko to pisać bo z rzadka coś takiego się zdarza ale na dzień dzisiejszy w Polsce (oraz na świecie) ledwo te dwie technologie zagwarantują pełną skuteczność depilacji. Inne lasery naturalnie też mogą efektywnie depilować i umożliwiać nadzieję usunięcie zbędnego owłosienia aczkolwiek ich skuteczność nie jest udukomentowana tak wieloma badaniami i dowodami jak prezentowanej dwójki. Dlaczego taka jest ich panowanie? Te dwa urządzenia są pierwsze w swojej kategorii. Light Scheer był pierwszym na świecie laserem diodowym do depilacji, następne lasery diodowe to ledwie próby zaplanowania czegoś podobnego. Warto wtrącić że diodę do depilacji opracowała i opatentowała firma Palomar, który patent został wykupiony przez firmę Lumenis, projektanta Light Scheer. A trzeba o ty nadmienić gdyż laser Vectus jest już bezpośrednim dziełem firmy Palomar który jest ulepszoną wersją wcześniej wspomnianego lasera. Laser do depilacji Vectus jest obecnie uznawany za najbardziej skuteczny i stosowany w wielu renomowanych salonach i klinikach na całym świecie.

Trwałość tz. osiągane następstwa w trakcie są otwarcie wynikiem efektywności depilacji laserowej. Popatrzmy jednak na sprawę że w krótkim czasie czyli miesiąca czy dwóch rezultat depilacji laserem lub światłem IPL będą zbliżone, w obu przypadkach włosy wypadną. Jednak po odpowiednim laserze nie odrosną, a po IPL tak. Depilacja laserem bazuje na rozbijaniu cebólek włosów z których od razu nic nie odrośnie, jednakże nasze systemy komórkowe poddają się nieustannej przebudowie, każda komorka w skórze zostaje zmieniona z konkretną czestotliwością, wskutek tego choć się piszę że jest to trwały zabieg to jakkolwiek jest to limitowany w okresie czasu. W okresie ok. 2 lat po przeprowadzeniu skutecznej serii zabiegów depilacji przychodzi samoczynny odrost poszczególnych włosów. Od czasu do czasu powinno się powtarzać serie zabiegów przypominających aby chronić stały wynik depilacji.


Jednakże różne osoby w inny sposób mają czułość na ból i mają inne granice czułości to prawdą jest że ten zabieg jest bolesny, choć skóra w różnych miejscach jest w wyższym stopniu delikatna a w niektórych grubsza. Nastawiając się do procedury depilacji laserowej powinno się się nastawić na ten fakt, niemniej nie wolno popadać w skrajność – nie jest to ból jaki wywoła to że uciekniemy z gabinetu. Duża cześć kobiet ściśnie zęby i nie pokaże sygnałów bólu, niektórzy dość będą cierpieć. Ale zapewne na dodatek słyszeliśmy lub czytaliśmy w ulotkach o bezbolesnej depilacji laserowej. Niestety ale są to sztuczki marketingowe lub co gorsza nieskuteczne lasery. Obecnie świetnym laserem do depilacji jest Vectus Amerykańskiej firmy Palomar i jednakże że zabiegi nim reklamowane są określane czasem jako bezbolesne gdyż ma 3 stopiony poziom chłodzenia to uwierzcie jest to jednak potężny ból. W przypadku gdy nie mamy żadnych symptomów w przy zabiegu to wypada się rozważyć czy instrument jest sprawne, opcjonalnie czy nie jest użyta zbytnio mała energia zabiegu. Uwzględnijmy chociaż to że wstępne zabiegi będą mocno bolesne a pozostałe co raz to słabiej, a przy ostatnim możemy odczywać już ledwie lekkie ciepło. Powód jest zwykły, na początku włosów mamy najwięcej, w przy serii epilacji zaczyna ich zmniejszać się wskutek tego energia lasera zostaje rozproszona.


Bezpieczeństwo zabiegu to ważny okoliczność w medycynie estetycznej i kosmetologii. Lasery kojarzą się wszystkim z cieniutką snopem świtła która da radę wszystko rozciąć. Na dodatek lasery stosowane w medycynie nieprawidłowo używane potrafią wyrządzić dużo uszczerbków. Wpływ posiadają tutaj dwa elementy: operator i urządzenie. Osoba obsługująca dane urzadzenie medyczne musi mieć wiedzę i doświadczenie, jednakowo urządzenie musi być bezpieczne i poprawnie opracowane. Groźba depilacji laserowej wiąże się przede wszystkim z tym że jesteśmy w stanie zaaplikować za dużą dawkę energii która uszkodzi obszar zabiegowy. Wartościowy laser do depilacji da radę jednym błyskiem spalić kartkę papieru z czarnym tuszem, stąd może w podobny sposób wyrządzić dużą zniszczenie na skórze pacjenta. Przychodzi tu sugestia ażeby w takim wypadku nie wprowadzać większej energii w toku zabiegu tak aby był on bezpieczny. Pomimo to z drugiej strony niższa moc to mniejsza skuteczność. W tym momencie dochodzimy do podsumowania że zabiegi powinno się robić dużą mocą ale jednoczesnie taką tak aby nie spowodować szkód skórze. Nie jest to bezproblemowe i przy tym lasery najlepszych producentów mogą do perfekcji porcjować energię. Nadzwyczaj tutaj wygodny jest receptor który można przyłożyć do ciała i rozszyfrować niezbędną moc do przeprowadzenia skutecznego zabiegu depilacji laserowej. Taki czujnik nazywa się Skintel i występuje jedynie laser Vectus. Także widać tylko najlepsi producenci podchodzą do sprawy bezpieczeństwa w wartościowy sposób.


Laserowe usuwanie owłosienia jest kosztowne. Ceny są zróżnicowane w zależności od rozmiaru partii ciała którą chcemy poddać depilacji laserowej. Wartość ta wynika z tego że ceny laserów są niezwykle duże i dla najlepszych producentów wynoszą 200-400 tyś. zł, co odzwierciedla się w koszcie zabiegu. Pomimo to nie wolno patrzeć jedynie na cenę, albowiem styl którą można pozyskać mając cały czas gładkie ciało nie można obliczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *