Kosmetyczka i zabiegi na twarz

zabiegi na twarz

Blizny odnoszą się do większości spośród nas. Kształtują się po powierzchniowych zranieniach i znikają bez pozostawienia po sobie fragmentu. Ciągną mało tego też takie, które zbierają nam sen z powiek, tworząc trudności psychiczne, a choćby i zdrowotne.
Kosmetyczka pomoże omówić starannie z jakimi typami blizn mamy do czynienia. Ze względu na ich charakter wyodrębniamy trzy wersje. Pierwszym z nich są blizny przerostowe, nazywane inaczej hipertroficznymi. Ich narodziny zazwyczaj określone jest przeciągającym się procesem gojenia oznacza to w wyniku infekcji. Blizny takiego typu są czerwone, pogrubiałe, wystają ponad poziom skóry, lecz utrzymujące się w obszaże rany. Wraz z upływem czasu jest w stanie dojść do ich etapowego ustępowania. Drugim rodzajem blizn są keloidy, czyli bliznowce. Są to zmiany przypominające guzy, które stworzone są z tkanki łącznej włóknistej. W odmianie do blizn przerostowych, omawianych powyżej, poszerzają się poza obręby rany naturalnej. Bardzo główną cechą tego rodzaju blizn jest zjawisko, iż nie podlegają na nieszczęście samoistnej redukcji wraz z uciekającym czasem. Keloidy z reguły posiadają chaotyczny kształty oraz czerwoną lub fioletową barwę. Ich tworzenie związane jest z indywidualnymi warunkami do zbyt dużego wyrabiania włókien tkanki łącznej. Ostatnim rodzajem blizn są blizny atroficzne, nazywane zanikowymi. Wskazane blizny odznaczają się najczęściej okrągłym kształtem. W związku z tym, że leżą poniżej poziomu skóry, charakterem przypominają miejscowe zagłębienie. Tworzą się z reguły w wyniku następstw trądziku ewentualnie odbytej ospy wietrznej. Do grona blizn zanikowych zaliczane są w dodatku rozstępy.
Tworzenie się blizn jest normalnym biegiem gojenia się skóry po licznego rodzaju ranach przerywających ciągłość traknki. Uszkodzona skóra zastępowana jest tkanką łączną, a całe gojenie się urazu zachodzi na przestrzeni 4 faz. Faza 1 jest etapem zapalnym, który ma początek w chwili gojenia. W okresie od 24-48 godzin dochodzi do przekrwienia, a naczynia włosowate stają się w wyższym stopniu przepuszczalne. Rana zostaje wypełniona skrzepem krwi, który jest naturalnym opatrunkiem i broni ranę przed odwodnieniem i drobnoustrojami chorobotwórczymi. Następstwem fazy zapalnej jest ograniczona faza zapalna. W tym etapie rana oczyszcza się. Do rany rozpoczynają dosięgać naczynia krwionośne, trwa to około siedmiu dni. W trzeciej fazie otwiera się okres gojenia. Produkowany kolagen sprawuję rolę wspierania tworzącej blizny. Występuje zrównoważona postawa pomiędzy ilością produkowanego kolagenu, a tym, który ulega rozkładowi i usunięciu. Przed wszystkim ważne jest żeby pamiętać o regularnym oczyszczaniu rany i dezynfekcji, z tego powodu że procedury te minimalizują zagrożenie pozostawania blizn. Końcową fazą w gojeniu się blizn jest okres przebudowy. Jest to przewlekły etap, który może trwać od paru miesięcy, nawet do kilku lat.
Na całościowy wygląd blizny ma wpływ masa bodzców. Bardzo istotne są rodzaje urazu, czyli odróżnienie czy tworzyły się na skutek zranienia, oparzenia, czy też cięcia chirurgicznego. Na ostateczny wygląd blizny ma wpływ co więcej fakt w jakim polu na ciele się znajduje oraz osobiste cechy organizmu, do których zaliczamy podatność do bliznowacenia. rozmaite blizny w czasie trwania swojej świeżości charakteryzują się różowym kolorem, natomiast wraz z mijaniem czasu bieleją i przybierają perłową barwę. w żadnym razie niestety nie powracają do pierwotnego koloru cery. podyktowane jest to ubytkiem pigmentu w tkankach blizny. Na dodatek blizny skórne pozbawione są wszelkich przydatków skórnych jakimi są włosy, gruczoły łojowe oraz mieszki włosowe.


Musimy niezapominać, że powierzchowny wygląd blizny polega w znaczym stopniu od naszej staranności w jej pielęgnacji. prócz używania kremów i maści przeciwwskazane jest zrywanie strupków, które powstają w trakcie gojenia się rany. Strupki w czasie gojenia same odrywają się, a ich skubanie potrafi doprowadzić do niepożdanej infekcji oraz zwiększenia się blizny. Po operacjach w rejonie brzucha lub cesarskim cięciu warto zabiegać o kontrolowanie wagi. Przesadny pomnożenie tkanki tłuszczowej sprawi rozciągniecie skóry, a wraz z tym blizny, która będzie większa, o ile rana jest umiejscowiona na miejscach zagrożonych zwiększonym napięciem (np. na kolanie, łokciu) trzeba ograniczyć zginanie łokcia lub kolana aby nie doprowadzać do rozklejania się blizny. Przez co najmniej rok blizna musi być zabezpieczana przed promieniami słonecznymi. niedobór zabezpieczenia kremami z filtrem lub okrywania blizny garderobą może doprowadzić do przerostów, towarzyszyć może mocne swędzenie, ból i pieczenie.
Blizna eksponowana na promieniowanie słoneczne jest w stanie niemniej stać się dużo ciemniejsza co mało tego ją uwydatni.

Blizny jako ważny proces gojenia się ran są w stanie przyczynić się do doznawania dyskomfortu nie tylko fizycznego ale także psychicznego. wielokrotnie oferowane są zabiegi plastyczne i chirurgiczne w celu usunięcia blizn. Są wprawdzie bolesne i inwazyjne. Niosą za sobą niebezpieczeństwo powikłań, niemniej jednak nie są koniecznością i idealnym rozwiązaniem na wyzbycie się tych brzydkich zmian.

W Lublinie usuwanie blizn za pomocą lasera Emerge TM świadczy gabinet kosmetyczny Laser Look. Laser Emerge TM wywodzi się z grona laserów frakcyjnych. wskazany jest do zabiegów usuwających zmarszczki, a także wszelkich zmian skórnych spowodowanych procesem starzenia. spowalnia poszerzone ujścia gruczołów łojowych, nierówność tekstury cery, powierzchniowe zmiany pigmentowe, rozstępy oraz przede wszystkim pomaga zmniejszać blizny. za pośrednictwem niemu możliwe jest wyzbycie się paskudnych blizn bez konieczności wizyty u chirurga. postrzega się go więc za rewelacyjną alternatywę dla różnych sposobów pokonywania zmiany skórne. Zaczerwieniona cera i opuchlizna w polu zabiegu ogranicza się do zera w ciągu od 24 do 48 godzin. Wbrew to nie jest potrzebna rezygnacja z zwyczajnych obowiązków i aktywności. z kolei laser na blizny Emerge TM jest całkowicie wypróbowany dla organizmu człowieka i nie sprawia niepożądanych problemów. wywołuje wiązki laserowe, które nie obejmują całej powierzchni tkanki poddawanej zabiegów, a jedynie pewną jej część w formie punktów. Jego wszechstronność i elastyczność umożliwia ujędrnienie i napięcie skóry, za sprawą odbudowę oraz produkowanie przez fibroblasty nowych włókien kolagenowych i elastynowych. wskazane jest naznaczyć, że laser ten jest projektowany do zabiegów, które nie potrzebują okresu rekonwalescencji, potencjalny jej okres jest niebywale krótki. Jest to jedno z ogromnie godznych zaufania rozwiązań dzięki czemu możliwa jest walka z bliznami różnego pochodzenia. Ilość zabiegów koniecznych do zlikwidowania nieoczekiwanej blizny jest zależna od jej wielkości. Pierwsze efekty można zauważać już kolejnego dnia, a pełne następstwa otrzymuje się nawet po 3 miesiącach, po okresie gdy skóra zostanie przebudowana i zagojona.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *